my piece of wood

  my piece of wood

  Klient: my piece of wood

  Rok: 2014

  Zakres prac: Projekt identyfikacji wizualnej, branding oraz projekt i wdrożenie wielojęzycznej strony internetowej połączonej ze sklepem

  Biżuteria projektowana i własnoręcznie wykonywana przez Hanię wpisuje się w coraz powszechniejszy trend handmade’owego designu, bazującego na autorskim, personalnym podejściu do materii wytwarzanego przedmiotu. Od wyszukania właściwych materiałów w czasie codziennych wędrówek, przez żmudną i czasochłonną obróbkę przy użyciu tradycyjnych narzędzi, pieczołowite przyozdobienie i uszlachetnienie, aż do gotowych dzieł sztuki użytkowej, które zachwycają prostotą i bezpośredniością wyrazu… A dalej przez estetycznie i z dbałością wykonane niepowtarzalne opakowania, które fruną nierzadko przez ocean do klientów z całego świata.

  Trudno uchwycić w czymś tak zapośredniczonym przez kulturę jak identyfikacja wizualna coś tak naturalnego jak praca w drewnie.  Jedno jest pewne: wymaga to pokory. W stosunku do samej pracy, jej wytworów, ale i materiałów, które od swojego naturalnego stanu do rąk odbiorców przebywają stosunkowo krótką drogę w postaci uważnej pracy autorki.

  Identyfikacja wizualna zbudowana została na podstawie rozmyślnie ograniczonych środków wyrazu: dwa kroje pisma, dwa kolory, jeden prosty symbol oraz faktura drewna, która staje się pars pro toto tożsamości działalności Hani. Krój główny, Typonine Stencil, znakomicie oddaje immanentną dwoistość biżuterii wykonywanej przez Hanię: subtelności, z jaką kojarzą się eleganckie kroje szeryfowe, oraz na poły użytkowego charakteru szablonów pozwalających na okiełznanie niełatwej w obróbce materii. Czarny  jako kolor bazowy oraz zielony jako kolorystyczny ekwiwalent materiałów. Dwie wersje logotypu, a także płynna struktura identyfikacji, bazująca na zestawieniu podstawowych form logotypu z zielonymi pieczęciami służącymi do customizowania w dowolny sposób materiałów identyfikacyjnych. To wszystko wzbogacone oczywiście naturalnymi materiałami: drewnem, papierem ekologicznym, sznurkiem etc.

  Strona w budowie.